Home WEALTH MANAGEMENTSpráva majetku TRENDY 2024: Soukromé a rodinné bohatství. Vyšlo osmé číslo Wealth Magazín – Premium

TRENDY 2024: Soukromé a rodinné bohatství. Vyšlo osmé číslo Wealth Magazín – Premium

Autor Eva Ulrichová

Vánoce jsou obdobím bilance. Blíží se konec roku, a to mnoho z nás přivádí k myšlence, jakou roli měl rok 2023 v našich životech. Jaké výzvy jsme v uplynulých měsících překonali v osobních životech, v rodině i podnikání? Jak se za jeden rok proměnil svět? Co se změnilo? Na čem je potřeba ještě zapracovat? A co nového asi přinese rok 2024?

Křišťálovou kouli, abychom dokázali předvídat, co se v budoucích 366 dnech stane, bohužel nemáme. Víme, že rok 2024 bude rokem přestupným. Dokážeme odhadnout, jaké trendy budou mít vliv na majetek a životní styl jednotlivců a rodin s vysokou hodnotou čistého jmění v České republice a na Slovensku. A věříme, že rok 2024 bude ve znamení stabilizace trhů a skvělých nových příležitostí pro vaše investice i podnikání.

V nejnovějším vydání Wealth Magazín – Premium tak uvádíme trendy, které v roce 2024 mohou ovlivňovat jednotlivce a rodiny s vysokou hodnotou čistého jmění a jejich bohatství.

Jaké trendy očekávat v roce 2024?

Uplynulé týdny a měsíce nám napovídají, jaké trendy budou rezonovat v oboru správy a plánování bohatství movitých. Jedním z nejvýznamnějších témat je rychlý vzestup umělé inteligence, jež může mít vliv nejen na finanční aktiva, ale i hodnotový nebo rodinný kapitál. Zároveň se očekává vzestup využití AI v zaměstnání, a tím i vzdělávání v oboru práce s umělou inteligencí. Digitalizaci tak možná budete řešit i ve vašem podniku. O umělé inteligenci a její predikci do budoucna v rozhovoru pro Wealth Magazín – Premium mluvil Daniel Kosec, spoluzakladatel AI Institutu.

V rámci podnikání (i investic) se také rozrůstá startupová a venture capital scéna v České republice. Podle expertů tento trend bude pokračovat a rok 2024 tak může přinést nové podniky, investiční příležitosti i tzv. exity. Tak co myslíte, budeme mít nového jednorožce?

Dále se očekává vývoj služeb v oboru Family Governance, zejména v souvislosti s nástupnictvím a řízení komunikace mezi člen rodiny. O svůj názor se podělili experti v oboru:

  • Martin Ditmar, Chief Executive Officer ve společnosti Rose Garden Consulting,
  • prof. Ing. Jiří Hnilica, Ph.D., veducí Centra pro rodinné firmy při VŠE
  • Ivan Chalupa, advokát v AK Squire Patton Boggs

Co dále se v sedmém vydání Wealth Magazín – Premium můžete dočíst?

Prosincový magazín (2023) nabízí pohled expertů na správu a plánování bohatství a řízení rodiny (svůj autorský text poskytl např. Radek Šiller ze společnosti Multi Family Office nebo najdete názor na nemovitosti od expertů ze skupiny ARETE). Nechybí však ani zajímavosti z oboru, přehled nejnovějších událostí nebo vánoční speciál o darování, a mnoho dalšího.

Děkujeme osobnostem, které poskytly rozhovor:

  • Václav Staněk – zakladatel společnosti Vasky (str. 14)
  • Daniel Kosec – spoluzakladatel AI Institutu (str. 28)
  • Jaroslav Trojan – spoluzakladatel venture capital fondu N1 (str. 50)

Děkujeme partnerům 8. čísla Wealth Magazín – Premium:

Co je Wealth Magazín – Premium?

Wealth Magazín – Premium vychází kvartálně formou elektronického magazínu v sekci WMAG – Premium. Vydání elektronického magazínu za rok 2022 a 2023 jsou k dostání zdarma všem registrovaným čtenářům Wealth Magazínu. Koncept kvartálních magazínů se zabývá konkrétní problematikou v oblasti Private Wealth. Prostřednictvím exkluzivních rozhovorů, autorských článků a názorů expertů nabízí pohled na unikátní téma. Osmé číslo je zaměřeno na téma TRENDY 2024: SOUKROMÉ A RODINNÉ BOHATSTVÍ

Související články