Home LifestyleOsobnosti Myšlení finančníků: Daniel Drahotský – J&T Investiční společnost (podcast Michala Doubka)

Myšlení finančníků: Daniel Drahotský – J&T Investiční společnost (podcast Michala Doubka)

Autor Michal Doubek

Daniel Drahotský je dnes již veteránem na finančních trzích, kde se pohybuje skoro 30 let. Proto není náhoda, že aktuálně řídí J&T Investiční společnost, spravující peníze těm nejbohatším lidem u nás.

Začínal v 90. letech jako novinář v Hospodářských novinách, kde spoluzakládal burzovní zpravodajství a díky tomu měl přístup ke spoustě informací z investičního světa. Jeho kariéru velmi ovlivnila kuponová privatizace, kdy byl např. blízkým pozorovatelem vytunelování harvardských fondů Viktora Koženého a na přelomu milénia dokonce řídil jako portfoliomanažer jeden z privatizačních fondů pro Wood & Company.

Následně se několik let staral o peníze nadacím, penzijním fondům nebo pojišťovnám v rámci České spořitelny a při vypuknutí finanční krize přijal nabídku Ministerstva financí a stal se poradcem věnující se otázkám finanční krize a regulace finančních trhů. Ač byl jeho plán zůstat ve státní sféře, dodělat si doktorát a více se věnovat rodině, dostal nabídku stát se součástí skupiny J&T, tehdy jako šéf divize finančních trhů J&T Bance a nyní jako CEO J&T Investiční společnosti.

Daniel je člověk, který má nejen velké zkušenosti, ale obrovský přehled o tom, co se ve světě investic děje. Aktivně se zajímá o dění na finančních trzích a díky tomu může se svým týmem přinášet klientům zajímavé investiční příležitosti. Jeho životní příběh opravdu stojí za poslech, protože se nejen dozvíte něco málo z historie finančních trhů, ale především načerpáte inspiraci a poučíte se z jeho chyb. 


Zachovejte vybudované bohatství pro další generace. Bezplatně se registrujte a získáte více než 10 speciálních vydání Wealth Magazínu zdarma na svůj email, přístup k prémiovému obsahu a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.

STAŇTE SE ČLENEM KOMUNITY WEALTH MAGAZÍNU A ZÍSKÁTE VÍCE NEŽ 10 SPECIÁLNÍCH VYDÁNÍ WEALTH MAGAZÍNU VE FORMĚ PDF PŘÍMO NA SVŮJ EMAIL!

Související články