Home AKTUALITY Movité rodiny a ochrana majetku. Svěřenský fond si nyní založila i rodina Ferrari.

Movité rodiny a ochrana majetku. Svěřenský fond si nyní založila i rodina Ferrari.

Autor Redakce

Movité rodiny často používají svěřenské fondy jako nástroj pro řízení majetkových účastí v rodině, nástupnictví, předání majetku i pro jeho ochranu. Na konci roku 2022 si svěřenský fond založila i rodina Ferrari, tedy rodina vlastnící značku luxusních aut.

V prosinci 2022 založila rodina Ferrari svěřenský fond za účelem řízení majetkových účastní v rodině a nástupnických procesů, vyplývá to z dokumentů Komise pro kontrolu cenných papírů USA (U.S. Securities and Exchange Commission, zkratka SEC). Zakladatelem svěřenského fondu, resp. zahraničního Family Trust, je Piero Ferrari. Piero je synem zakladatele, Enza Ferrariho. Piero je zároveň druhým největší akcionářem automobilové značky Ferrari.

Rodina Ferrari založila rodinný svěřenský fond „Family Trust“ podle práva Jersey zákon L.11/1984 , kde jsou trusty uzákoněny od 23. března 1984, a bude v něm spravovat svůj 10% obchodní podíl ve výrobci sportovních automobilů. Tímto se zařadila mezi další podnikatelské rodiny, které si pro správu svého rodinného jmění zvolily právní formu svěřenského fondu v kombinaci s podřízenou holdingovou strukturou,“ informovala o aktualitě česká společnost Svěřenská správa na svém webu.

Z dostupných dokumentů dle zjištění společnosti Svěřenská správa vyplývá, že obmyšlenými rodinného svěřenského fondu rodiny Ferrari jsou potomci Pierra Ferrariho: dcera Antonella a vnuci Enzo Mattioli Ferrari a Piero Galassi Ferrari.

Rodina Ferrari

Rodina Ferrari stojí za značkou luxusní automobilů Ferrari. Zakladatel podniku Ferrari, Enzo Ferrari, byl sám automobilovým závodníkem. K závodním autům měl tak velmi blízko. Zakladatel společnosti zemřel v roce 1988 a jeho jediným žijícím potomkem, a tedy i nástupcem, byl jeho syn Piero Ferrari. Ten se stal miliardářem, když v roce 2015 s rodinným podnikem vstoupil na newyorskou burzu. V tuto chvíli je místopředsedou a 10% akcionářem firmy Ferrari. Podle časopisu Forbes disponuje čistým jměním v hodnotě 5,4 miliard USD. V roce 2022 Piero Ferrari založil svěřenský fond pro řízení majetkových účastí ve firmě a plánování nástupnictví. Má jednu dceru a dva vnuky.
Bezplatně se registrujte a získáte 8 speciálních vydání Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.

Související články