Home AKTUALITY Došlo k první fúzi rodinných kanceláří – Family Office na českém trhu

Došlo k první fúzi rodinných kanceláří – Family Office na českém trhu

Autor Redakce

Informace o tom, že bude letos na trhu M&A živo, potvrdila hned z počátku roku 2022 zpráva o historicky první fúzi rodinných kanceláří v ČR. Family Office neboli rodinné kanceláře se zabývají správou majetkových záležitostí movitých jednotlivců a rodin. Transakci redakci potvrdili zástupci obou společností, které se fúze účastní.

Wealth Advisors (WA) Family Office v průběhu prvního kvartálu 2022 fúzuje se společností Multi Family Office a začlení se tak do skupiny Private Wealth Group. WA Family Office se s objemem majetku pod správou 2,5 mld. CZK řadí v ČR mezi rodinné kanceláře malého typu a dosud se zaměřovala výhradně na poskytování finančních a investičních služeb movitým Čechům.

Po splynutí obou společností a týmů vznikne rodinná kancelář střední velikosti, která se v součtu podílí na majetkových transakcích v celkové sumě 15 mld. Kč. Obě strany se dohodly na rozvoji dalších služeb pod značkou Multi Family Office a zaměří se na vzrůstající segment českých rezidentů s vysokou hodnotou čistého jmění, tzv. HNWI.

Díky spojení WA Family Office a Multi Family Office dochází na českém trhu k první fúzi společností tohoto typu. Sloučením vznikne rodinná kancelář poskytující nejširší nabídku finančních a nefinančních služeb v ČR pro movité klienty.

Na dotaz redakce žádná ze stran nechtěla výši a detaily celé transakce komentovat. Zástupci obou společností pouze stručně sdělili své motivace pro historicky první fúzi českých Family Office. „Dlouhodobě sledujeme vývoj služeb pro movité zákazníky u tradičních správců aktiv a majetku v ČR, kteří i přes veškerou snahu nedokáží požadované služby nastavit nebo je poskytnout v odpovídající kvalitě. Vzhledem k tomu, že společnosti v naší skupině se dlouhodobě zabývají poskytováním služeb pro movité zákazníky, byla pro nás jen otázka času, kdy vstoupíme do segmentu regulovaných finančních a investičních služeb,” upřesnil Pavel Kolář, řídící partner skupiny PWG. Jeho společník Ing. Peter Kováčik dále dodal: „Po průzkumu trhu v ČR bylo pro nás majetkové propojení s WA Family Office jedinou vhodnou volbou. Jedná se o rodinnou kancelář, která drží potřebná oprávnění ČNB, má stabilní a kvalifikované pracovníky s letitými zkušenostmi v poskytování servisu movitým zákazníkům i klientskou filozofii, která se shoduje s tou naší.

Jednatel společnosti WA Family Office Ing. Radek Šiller k tomu uvedl: „V několika posledních letech se nás naši klienti stále častěji začali dotazovat i na služby nefinančního charakteru typu správy obchodních korporací, majetku vysoké hodnoty, rodinného bohatství apod. Chceme být ‚one stop‘ rodinnou kanceláří, která klientům dokáže přinášet nejširší paletu služeb na jednom místě. Začali jsme proto na trhu hledat přední poskytovatele těchto služeb, abychom uspokojili poptávku bonitních klientů ve všech vyjmenovaných oblastech. Jsme nesmírně rádi, že se nám podařilo najít společnost Multi Family Office, která naše očekávání naplnila. Těšíme se na společnou cestu. Po pěti letech na trhu si od této fúze slibujeme významné navýšení dynamiky, přičemž naším společným cílem je stát se na českém trhu jedničkou v poskytování služeb správy bohatství movité klientely.“
Bezplatně se registrujte a získáte 8 speciálních vydání Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.

Související články