Časopis s exkluzivními tématy a inspirací pro české a slovenské rodinné firmy, „NextGen“, úspěšné podnikatele, kvalifikované investory nebi experty z řad Family Offices a Wealth Managerů. V prosincovém čísle tištěného časopisu Wealth Magazín – Premium naleznete exkluzivní rozhovor s Eduardem Kučerou mladším o správě a zachování rodinného bohatství pro příští generace, s expatkou Petrou Scopel žijící v Dubaji nebo se zástupcem nejstarší italské podnikatelské rodiny, Tommasem Fossatim. Předvánoční číslo vychází už 16. prosince.
Poslední letošní číslo Wealth Magazín – Premium opět nabídne rozhovory se zástupci vícegeneračních rodin i českým expatem (v tomto případě „expatkou“), pohled českých podnikatelů i investorů, nebo názory expertů na specifická témata. Součástí bude například exkluzivní vhled na správu rodinného majetku miliardářské rodiny Kučerů v rámci rozhovoru s Eduardem Kučerou mladším, jenž zastupuje druhou generaci rodiny, vánoční speciál o filantropii, články a rozhovory s českými i zahraničními experty nebo pohled na to, co může ovlivnit vaše investice v roce 2025.
Majetková struktura rodiny Kučerů
Eduard Kučera mladší, expert na datovou analýzu, kyberbezpečnost, investor, partner fondu Presto Ventures a také člen podnikatelské rodiny Kučerů. Eduard Kučera jako syn spoluzakladatele firmy AVAST vyrůstal v prostředí kyberbezpečnosti, což ho formovalo pro jeho budoucí angažmá. Zároveň se však pohybuje v oblasti investic nebo rizikového kapitálu. V současnosti se jako jeden ze správců rodinného nadačního fondu zabývá správou a dohledem nad rodinným bohatstvím. S Eduardem jsem měla možnost se setkat na konferenci Engaged Investments, kde našim čtenářům věnoval svůj čas a v exkluzivním rozhovoru se podělil o to, jak s rodinou přistupují ke správě a zachování vybudovaného bohatství.
„Velmi důležitý fakt je, že se jedná o správu majetku, nikoliv dědictví. Se sestrou jsme se dědictví zřekli ve prospěch struktury. Nyní tak majetek není náš, rodiny, ale je majetkem autonomní organizace,“ podotkl Eduard s myšlenkou, že byť je členem miliardářské rodiny, byl vychován ve skromnosti s odpovědností k majetku. Eduard se s redakcí podělil o přehled o majetkové struktuře rodiny, nástupnictví či zapojení členů rodiny. Z vlastních zkušeností i zkušeností blízkých rodin pak poskytl radu zástupcům NextGen: „Pokud zakladatelé nemají vizi majetkové struktury, nebo si nejsou jisti, je dobré, když se nástupci zamyslí a přijdou s vlastními návrhy“.
ZAKOUPIT VÝTISK NEBO PŘEDPLATNÉ
Evropanka v Dubaji? O životě v SAE se podělila Petra Scopel
Dubaj, jedna z nejznámějších obchodních a turistických metropolí. Petra Scopel v Dubaji žije a působí od roku 2017, kdy se tam přestěhovala z Německa. Orientuje se na import (nejen) českých produktů a nově pracuje také v oboru nemovitostí. V rozhovoru se podělila o to, jak v roli Evropanky hodnotí život v Dubaji, otevřenost arabského světa expatům i tamní vzdělávací, zdravotnický či sociální systém. „Podíl expatů, minimálně v Dubaji, je vysoký. Nedávno jsem četla, že v Dubaji žije kolem 3,6 milionu lidí a jen 20 % z nich jsou místní. Vláda v Dubaji se tak snaží o neustálé zvyšování kvality života pro své obyvatele. Je pro ně moc důležité, aby se zde všichni cítili dobře,“ přiblížila tamní život Petra.
Pohled NextGen: Tommaso Fossati jako člen 9. generace italské podnikatelské rodiny o přístupu k nástupnictví
Člen deváté generace nejstarší italské podnikatelské rodiny Tommaso Fossati, který vystoupil na Weath Forum 2024, se s redakcí Wealth Magazínu podělil o zajímavosti z historie i současnosti rozsáhlého byznysu. Jeho rodina začala podnikat už v 16. století v textilním průmyslu a dnes se do velké míry zabývá i finančnictvím. Sám Tommaso do firmy nastoupil teprve na začátku roku 2024, už si ale vyzkoušel dvě různé pozice. Dříve se věnoval finančnímu právu nebo investicím do startupů a získal tak cenné zkušenosti, které může zužitkovat i v rodinném podnikání. Jaký je recept na rodinné podnikání, které přetrvá celá staletí bez ohledu na ekonomickou a politickou situaci? Univerzální rada samozřejmě neexistuje. V každé době a oblasti funguje něco jiného. Důležité je umět se přizpůsobit aktuálním podmínkám, reagovat na potřeby trhu a umožnit členům rodiny, aby se mohli maximálně realizovat. „Jako člen NextGen pozice střídám v rámci rotačního programu, který trvá několik let a ukáže, v jakém oddělení nás firma potřebuje nejvíce,“ řekl Tommaso Fossati.
Další rozhovory, které by vám neměly uniknout:
- Zdeněk Vondráček (VGV) o poradenství podnikatelům a podnikatelským rodinám
- Tomáš Oplíštil (Realia Group) o úspěchu konzervativní strategie fondů kvalifikovaných investorů
Poznejte svět FKI – 2. část
Druhá část rozsáhlé edice Poznejte svět FKI nabídne vhled do témat:
- fundace jako investor do FKI
- svěřenský fond jako investor do FKI
- ESG principy reflektované v FKI
- role jurisdikční diverzifikace v investiční strategii FKI
- vliv výše úrokových sazeb na FKI
Co se dále dozvíte?
V prosincovém čísle naleznete aktuality z prostředí vícegeneračních rodin i investičního trhu v posledních třech měsících, vánoční speciál věnovaný dárcovství i tradiční názory expertů, tentokrát v odpovědích na otázky:
- Co může mít v roce 2025 vliv na investice?
- Jak na vzdělávání členů rodiny ve správě rodinného majetku?
- Jak na firemní filantropii v období Vánoc?
Dočtete se také analýzy z daňového či nemovitostního trhu, nebo o zapojení nástupnické generace v českých vícegeneračních rodinách, získáte představu o tom, kam vyrazit na zimní dovolenou, nebo se dozvíte, co je podle českých podnikatelů základem správy rodinného bohatství.
Zajímají vás tato témata a rozhovory?
Děkujeme partnerům vydání za jejich podporu:
- 3M FUND MSI SICAV
- Ambeat Group
- Botego
- Codya investiční společnosti
- Cimpel & Mikuláš Family Office
- ESG SeniorCARE SICAV
- Easy Drivers
- In Investments
- MoroSystems
- Moventum
- Realia Group
- RSBC Defence
- Silverline Real Estate
- StartGuide
- VGV projekty s.r.o.