Home WEALTH MANAGEMENTSpráva majetku Zlom v obchodování s kryptoměnou? Mastercard spouští program pro platbu ve virtuální měně

Zlom v obchodování s kryptoměnou? Mastercard spouští program pro platbu ve virtuální měně

Autor Dana Halušková

Nejznámější kryptoměny sice v poslední době ztrácely na hodnotě, ale jejich doba ještě neskončila, Mnoho odborníků naopak předpokládá, že budou v příštích letech růst a začneme je více využívat i při běžném placení. Důkazem je mimo jiné nový program Crypto SourceTM od Mastercard, který nákup, držení i prodej kryptoměn usnadňuje. 

Ještě nedávno se o kryptoměny zajímali jen technologičtí nadšenci a spekulativní investoři. Dnes je ale situace jiná. Mastercard New Payment Index 2022 uvádí, že 29 % respondentů investuje do kryptoměn. Dalších 65 % by rádo využívalo služby spojené s kryptoměnami, za které se zaváže důvěryhodná finanční instituce. Nový program pro bezpečné a snadné obchodování s kryptoměnami včera (17.10.22) představila společnost Mastercard ve spolupráci s fintechovým Paxos .

Kryptoměny dnes využijete mnoha způsoby

Podle průzkumů jsou pro třetinu investorů kryptoměny zajímavým investičním nástrojem. Postupně se ale otevírají i další možnosti jejich využití, třeba při online nakupování nebo směně peněz. Jako platidlo je akceptují i některé české e-shopy, např. Alza.cz, nebo i zahraniční podniky. Česká legislativa však kryptoměny neuznává jako platidlo, ale jako movitou věc. Je tak nutné každou směnu zdanit.

ČTĚTE TAKÉ: OBCHODUJETE S KRYPTOMĚNAMI? ZJISTĚTE, JAK JE SPRÁVNĚ DANIT!

Ke kryptu se hlásí i platební gigant. Co víme o novém programu společnosti Mastercard?

Globální platební gigant Mastercard se spojil s fintech společnosti Paxos Trust Company, která se specializuje na blockchain. Společně vytvořili program, který má být dostupný, spolehlivý a zároveň bezpečný. Výhody přináší uživatelům z řad koncových uživatelů, bankovních partnerů, obchodníků i emitentů. 

Mastercard Crypto SourceTM má za cíl usnadnit kryptoanalýzy i monitorování transakcí a také přispět k odhalování zločinů spojených s praním špinavých peněz. Kromě toho jeho autoři chtějí zajistit kybernetickou bezpečnost a v konečném důsledků zjednodušit vydávání digitálních účtenek nebo tvorbu věrnostních programů.

V Mastercard je pro nás důvěra opravdu zásadní. A to, co dnes představujeme, je propojený přístup ke službám, které uživatelům pomohou dostat se do krypto ekosystému pohodlně a bezpečně. Díky naším nedávným investicím do této oblasti máme dostatek zkušeností, abychom klientům poskytli technologicky nejpokročilejší řešení na trhu,“ upřesnil Ajay Bhalla, prezident Cyber ​​& Intelligence ve společnosti Mastercard.

Co jsou to kryptoměny?

Jako kryptoměny se označují digitální finanční prostředky, které jsou založené na kryptografii (šifrování). Jsou decentralizované a nekontroluje je žádná vnější autorita typu centrální banky. Jejich síť tvoří obrovské množství propojených počítačů (peer-to-peer), které nemají žádné centrum a komunikují mezi sebou. Díky tomu jsou kryptoměny nepadělatelné a neovlivnitelné. Jejich cenu určuje nabídka a poptávka, podobně jako například u komodit.
Bezplatně se registrujte a získáte více 9 speciálních vydání Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.

Související články