Home AKTUALITY O2 CR už nebude na burze. Bude patřit skupině PPF.

O2 CR už nebude na burze. Bude patřit skupině PPF.

Autor Redakce

PPF bude mít ve své skupině již celou společnost O2 Czech Republic. Na valné hromadě o tom rozhodli akcionáři telekomunikační společnosti.

Ve dnech 3. – 26. 1. proběhla formou per rollam valná hromada akcionářů O2 Czech Republic. Na schůzi bylo odhlasováno, že zbylou část akcií v držení minoritních akcionářů odkoupí majoritní akcionář. Tím je skupina PPF Telco. Vyplývá to z webu O2 Czech Republic a tiskové zprávy skupiny PPF.

Cena jedné akcie byla stanovena na 270 Kč, přičemž odůvodnění částky bylo potvrzeno ČNB. Skupina PPF, jejíž je PPF Telco součástí, následně oznámila, že na konci února 2022 budou akcie O2 CR staženy z Burzy cenných papírů v Praze. Výplata plnění bude dle tiskové zprávy PPF trvat do konce dubna 2022. Odkupem a výplatou protiplnění je pověřena PPF banka, která je též součástí celé skupiny.

Skupina PPF odkupem zbylé části cenných papírů od minoritních akcionářů rozšíří svou telekomunikační síť skupiny o dalšího plnohodnotného člena. Dosud součástí byly společnosti Telenor, Cetin a skupina byla majoritním vlastníkem O2 CR.

V oblasti telekomunikací skupina oznámila další rozšíření, a to uvedení nového produktu na trh. Vyplývá to z tiskové zprávy skupiny. Člen skupiny PPF Telecom Group včera ve východních státech svého působení představil novou značku Yettel. PPF tím rozšířila nabídku v oblasti telekomunikací i dalších člena. Zdá se, že strategie skupiny PPF je více se zaměřit na telekomunikační sítě, které v době pandemie byly jedny z nejvíce ziskových. Tento cíl potvrzuje i Marek Sláčík, výkonný ředitel TMT CEE, PPF Telecom Group: „Naše obchodní strategie sleduje tři priority: chceme poskytovat nejlepší zákaznickou zkušenost, provozovat špičkové telekomunikační sítě a dosahovat nejvyšší míry efektivity a ziskovosti. Silná značka je pro naplnění této vize nezbytná.“


Bezplatně se registrujte a získáte 8 speciálních vydání
Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup
k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce
a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.Související články