Home LifestyleOsobnosti Myšlení finančníků: Petr Čermák [investicedoakcii.cz] (podcast Michala Doubka)

Myšlení finančníků: Petr Čermák [investicedoakcii.cz] (podcast Michala Doubka)

Autor Michal Doubek

Petr Čermák je investor, odborník na value investování, zakladatel webu investicedoakcii.cz a autor knihy Investice do akcií – základy value investování.

Jeho cesta ke kapitálovým trhům a investování vedla přes informatiku, kterou šel studovat po gymnáziu, ale nakonec šel za svým srdcem a již více jak 15 let se věnuje investováním. Po úspěšném dokončení vysoké školy začal pracovat u předního českého obchodníka s cennými papíry Colosseum, kde začínal jako komoditní a později i akciový analytik.

Po nabrání zkušeností zamířil do bankovní sféry a prostředí významných institucionálních investorů, kde mimo jiné spolupracuje s externími manažery na správě penzijních fondů.

Petr se díky své vášni k investování zařadil mezi přední odborníky na value investování, pravidelně ho můžeme potkávat na investičních konferencích, napsal velmi zajímavou knihu o investování do akcií a vzhledem k tomu kolik času věnuje dalšímu vzdělávání a zkoumání finančních trhů jsem přesvědčen o tom, že o něm ještě hodně uslyšíme. A vy se zatím můžete nechat inspirovat jeho životním příběhem.

*Petr v rozhovoru vystupuje čistě jako fyzická osoba a veškeré zmiňované názory a informace jsou pouze jeho osobními názory a nereprezentují názory žádné penzijní společnosti v České republice.


Zachovejte vybudované bohatství pro další generace. Bezplatně se registrujte a získáte více než 10 speciálních vydání Wealth Magazínu zdarma na svůj email, přístup k prémiovému obsahu a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.

STAŇTE SE ČLENEM KOMUNITY WEALTH MAGAZÍNU A ZÍSKÁTE VÍCE NEŽ 10 SPECIÁLNÍCH VYDÁNÍ WEALTH MAGAZÍNU VE FORMĚ PDF PŘÍMO NA SVŮJ EMAIL!

Související články