Home WEALTH MANAGEMENTInvestiční strategie 6. 10. 2021: Startup World Cup & Summit

6. 10. 2021: Startup World Cup & Summit

Autor Redakce

Poslední šance pořídit lístek na pražský SWCSummit, kde vystoupí Wozniak.

Pražský Startup World Cup & Summit, k jehož programu se ve středu 6. října připojí také spoluzakladatel Applu Steve Wozniak, je pár dní před zahájením prakticky vyprodaný, nicméně šance vidět Woze naživo stále je. Kvůli přetrvávající pandemii je formát akce hybridní, takže zájemci, kteří neulovili lístek do Azylu 78, můžou vše podstatné sledovat online – včetně celoevropského finále soutěže o nejlepší startup. Díky online vstupence se navíc budou moci zapojit i do mentorských stolů a networkingu s investory. Vstupenky jsou v prodeji do pondělní půlnoci na webu swcsummit.com.

Hlavní tváře SWCSummitu (zleva): Steve Wozniak, Esther Wojcicki, Kyle Corbitt, Fiammetta Diani

Od koho bude možné letos čerpat inspiraci?

Legendu počítačového inženýrství Steva Wozniaka doplní svým vystoupením například světově uznávaná pedagožka a novinářka Esther Wojcicki – často přezdívaná jako „kmotra Silicon Valley“. Esther je autorkou bestselleru o výchově úspěšných lidí a mimo jiné mentorovala i dceru Steva Jobse.

Další zářnou osobností bude Kyle Corbitt. Prezident Y Combinatoru – jednoho z největších startupových inkubátorů na světě – vytvořil něco jako Tinder pro zakladatele startupů. Jeho softwarová aplikace pomáhá svést dohromady ideální startupové společníky.

Do kosmických témat pak diváky zavede Fiammetta Diani – žena, která má v Agentuře Evropské unie pro kosmický program (EUSPA) na starosti rozvoj trhu.

Vzhledem k přetrvávajícím komplikacím s cestováním se některé osobnosti zapojí na dálku – živým online vstupem. To je i případ Steva Wozniaka i Esther Wojcicki. „Pochopitelně jsme usilovali o to, aby oba mohli přijet do Prahy, ale pandemická situace to nakonec nedovolila. I tak ale bude příležitost vidět ‚Woze‘ naživo opravdu jedinečná. A nepřestáváme doufat, že se nám ho povede přivézt do Prahy příští rok,“ komentuje ředitel SWCSummitu Tomáš Cironis.

Maximum benefitů za symbolickou částku

SWCSummit je jednou z nejzásadnějších startupových událostí pořádaných v České republice. Zlatým hřebem programu už tradičně bývá kontinentální finále největší světové soutěže o nejlepší startup, orámované vystoupeními významných osobností, panelovými debatami a mentorskými stoly. „Navzdory VIP obsahu se snažíme celou akci zpřístupnit co nejvíce lidem. Díky online vstupence se do programu můžou zapojit i lidé zdaleka, nebo ti, kteří se kvůli Covidu ocitnou v karanténě,“ vysvětluje Tomáš Cironis.

Online lístek vyjde na symbolických 533 korun. Svému majiteli však nabízí mnohem víc než jen pasivní sledování. „Hlavní přidanou hodnotou SWCSummitu bývá navazování kontaktů. Proto chceme i těm účastníkům, kteří nemůžou být na akci fyzicky, zpřístupnit maximum benefitů. Online lístek tak je i vstupenkou do aplikace, kde si člověk může od pátku rezervovat místo u mentorského stolu nebo domluvit si online schůzku s investorem či dalšími klíčovými lidmi z byznysu, ke kterým by se jen obtížně dostávali,“ uzavírá Cironis. 


Zdroj: Startup World Cup & Summit

Bezplatně se registrujte a získáte 8 speciálních vydání Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.

Související články