Home Řízení rodinyRodinné podnikání 5. – 9. 6. 2023: Family Business Week

5. – 9. 6. 2023: Family Business Week

Autor Redakce

Od 5. do 9. června 2023 proběhne největší událost věnovaná rodinným firmám v ČR – Family Business Week. V rámci tohoto červnového týdne se uskuteční série regionálních setkání a hlavní událostí pak bude celodenní FBW summit za účasti inspirativních osobností z českých i zahraničních rodinných firem.

„Family Business Week je příležitostí zaměřit se jeden týden v roce na svou podstatu. Získat odstup od každodenní rutiny, uvědomit si vlastní jedinečnost a posílit hrdost na svou rodinu a podnikání. Budujeme platformu k výměně zkušeností a pro vzájemnou inspiraci rodinných firem. Tím je chceme podpořit ve zvládání výzev, které rodinné podnikání přináší, “ říká David Krajíček, zakladatel FBW a poradce rodinných firem.

Family Business Week se zaměří na společné hledání cest k dalšímu rozvoji rodinného podnikání. Poskytne platformu pro podporu rodinných firem v klíčových výzvách, kterým čelí a zdůrazní jejich společenskou a ekonomickou důležitost. Propojí zástupce rodinných firem navzájem, i s akademiky a zástupci institucí, které ovlivňují podnikatelské prostředí. FBW má společensko-mediální přesah, není to jen konference, ale širší platforma pro inspirativní setkávání a sdílení zkušeností.

Regionální setkání, která se uskuteční v prostorách lokálních rodinných firem v Jihomoravském, Jihočeském a Libereckém kraji, budou mít formát diskuse a networkingu. Celá týdenní road show vyvrcholí 8. června 2023 FBW summitem rodinných firem v zážitkovém prostoru Uhelného Mlýna v Libčicích nad Vltavou.

FBW summit – den plný inspirace, zkušeností a kontaktů

Program celodenního summitu bude pestrý a nabídne panelovou diskusi se zástupci významných podnikatelů a partnerů FBW, sérii odborných workshopů, expertní fórum a vystoupení řady inspirativních hostů ze zahraničí – majitelů významných multigeneračních firem i odborníků na rodinné podnikání. Mezi klíčová témata summitu budou patřit nástupnictví, rodinná ústava, svěřenské fondy, prevence konfliktu, vzdělávání, výchova dětí do role správců či budoucnost rodinných firem.

České rodinné firmy v číslech

Z aktuálního průzkumu, který mezi rodinnými firmami provedlo Centru pro rodinné firmy při VŠE, vyplývá, že v České republice tvoří rodinné firmy více cca 55 % HDP. Zároveň 87 % všech aktivních firem v ČR jsou rodinné firmy (z toho je 98,4 % malých a středních podniků). Rodinné firmy v ČR navíc zaměstnávají kolem 2 mil. lidí, což je asi 50 % pracovních míst na českém pracovním trhu. 174 největších rodinných firem v ČR generuje 450 mld. obratu a 50 mld. EBITDA (zisk před odečtením úroků, amortizace a daní, tj. hrubý provozní zisk).

Je tedy zřejmé, že celospolečenský dopad rodinných firem je značný, jsou bezpochyby páteří naší ekonomiky. To dokazují nejen čísla a statistiky, ale i vliv na společenskou odpovědnost a udržitelnost, neboť do své firemní strategie začleňují sociální a environmentální hodnoty etickým a udržitelným způsobem.

Podrobnější informace, aktuální program a odkaz na koupi vstupenek na FBW summit najdete na https://www.familybusinessweek.cz/

Zdroj: Family Business Week

Každý registrovaný čtenář Wealth Magazínu získává slevu 15 % z ceny vstupenky. Promo kód pro slevu získáte po registraci ZDE.


Chcete získat unikátní slevu 15 % pouze pro čtenáře Wealth Magazínu a k tomu jako bonus 10 PDF publikací Wealth Magazín – Premium?

Související články