Home WEALTH MANAGEMENTSpráva majetku 13. 10. 2021: COLORS OF FINANCE: Offline setkání roku pro finanční profesionály

13. 10. 2021: COLORS OF FINANCE: Offline setkání roku pro finanční profesionály

Autor Redakce

Na témata od digitalizace a fintech přes profesionalizaci finančních profesionálů až po kryptoměny a vliv umělé inteligence ve financích budou diskutovat a přednášet ti nejpovolanější z nejpovolanějších na COLORS OF FINANCE 2021 – konferenci s veletrhem, která proběhne již 13. 10. 2021 v Ostravě.

Program čtvrtého ročníku COLORS OF FINANCE nabídne nejenom pestrou paletu odborných panelových diskusí, ale i přednášek a workshopů z oblasti obchodního a osobního rozvoje. Mezi řečníky figurují jména jako Pavel Turek – přední český opinion leader v oblasti sportovního marketingu a monetizace nových sportovních odvětví, Vladimír Pikora – analytik finančních trhů a makroekonom a autor několika knih, nebo Dan Přibáň – český novinář, režisér a cestovatel nejen trabantem. Hlavní moderátorkou je Daniela Písařovicová. Atmosféru celé akce podtrhne industriální prostředí světově unikátního areálu Dolních Vítkovic.


Místo konání Colors of Finance: GONG, Dolní Vítkovice
Foto zdroj: Dolní Vítkovice

Jaké je ve zkratce téma konference?

Koronavirus urychlil digitalizaci, finanční svět nevyjímaje. Prověřil pokrok finančních institucí, profesionálů v oboru i klientů. Jakým směrem se ubírá nezvratný trend digitalizace a kde stojí bariéry z hlediska legislativy, ochrany dat a bezpečnosti komunikace?

Svět teď upírá svou pozornost na kryptoměny, ale to neznamená, že by byly tím jediným aktuálním tématem na poli financí. Tím je i fintech. A ten v pomyslném souboji o pozornost vítězí. Jen v Evropě vzrostlo využívání fintechových aplikací hned po vypuknutí pandemie o více než 70 %. Trend potvrzují i investice do rozvoje fintechových startupů. Ty upoutaly zájem nejen investorů, ale i bank. Předpokládá se, že spolupráce mezi tradičními bankami a fintechem poroste.

Fintechové služby rostly i předtím, ale zdály se být spíše dobrovolnou alternativou. To se ale během pandemie změnilo – v oblasti online bankovnictví, úvěrů, pojištění i investic. Byznys musel na přesun do digitálu reagovat a inovovat. Na druhou stranu stoupla ochota lidí nové produkty používat.

Co se týká poradenského trhu, nemění ho jen digitalizace, i když ta ho vzala doslova útokem. Zásadní změny se dějí také na poli profesionalizace. Příkladem může být povinná certifikace z pojištění, která počet poradců zredukovala.

Každý registrovaný čtenář Wealth Magazínu získává slevu 500 Kč. Jaké jsou podmínky slevy? Registrujte se do komunity Wealth Magazínu a my vám pošleme další informace!Zdroj: Colors of Finance


Bezplatně se registrujte a získáte 8 speciálních vydání Wealth Magazín – Report zdarma na svůj email, přístup k prémiovému obsahu, promo kódy pro vstup na akce a pravidelný newsletter s nejnovějšími trendy, analýzami a celospolečenskými tématy ovlivňující Private Wealth.

Související články